Kiemelkedő számú résztvevő jelentkezett a Magyar Adományozói Fórum 2012-ben meghirdetett MAF Társadalmi Befektetési Díj pályázatára, amelyen összesen 32 hazai vállalat indult legkiemelkedőbb támogatási programjával.
A független bíráló bizottság végül 14 pályázatot juttatott a döntőbe, amelyek közül az egyes kategóriák nyerteseit a MAF október 4-i konferenciáján hirdetik ki a szervezők.
A Magyar Adományozói Fórum MAF Társadalmi Befektetési Díj pályázata az innovációt, a partnerséget és a hatást vizsgáló szempontrendszer alapján értékeli és díjazza a hazai vállalatok példaértékű támogatási programjait, társadalmi befektetéseit.
A CSR tevékenységeken belül kifejezetten a vállalatok önálló támogatói programjaira fókuszáló díj célja hogy a vállalatok példaértékű társadalmi befektetési programjainak bemutatásával, elismerésével és a lehető legszélesebb körű publikálásával hozzájáruljunk az üzleti szektor társadalmi szerepvállalásának erősítéséhez, továbbá a vállalati döntéshozók ilyen irányú szakmai munkájának inspirálásához, személyes szerepvállalásuk növeléséhez.
„Legnagyobb örömünkre az idén is rendkívül színvonalas pályamunkákat nyújtottak be a jelentkezők, amelyek között egyaránt megtalálhatóak voltak a hazai kis-, közép- és nagyvállalatok programjai. Biztató jelenség, hogy egyre több vállalat alakítja ki proaktívan és stratégiai alapokra helyezve támogatási tevékenységeit.” - mondta el Dr. Molnár Klára, a MAF igazgatója.
A független bíráló bizottság munkájában Erős Antónia, az RTL Híradó műsorvezetője, az Egy Csepp Figyelem Alapítvány alapítója, Füzesy Tamás, az Erőforrás Alapítvány/ United Way Magyarország ügyvezetője, Hargitai Lilla, a Médiaunió Alapítvány ügyvezető igazgatója, Nagy Bálint, az IBS Marketing Tanszékének vezetője és Svékus Márton, a Common Purpose igazgatója vettek részt.
A MAF pályázatának döntőjében a Leginnovatívabb Támogatói Program, a Legsikeresebb Partneri Együttműködések, a Legnagyobb Hatást Elérő Támogatói Program és Az Év Társadalmi Befektetési Programja kategóriákban az alábbi, ábécé sorrendben felsorolt 14 vállalat programjai vesznek részt:
- AVON Magyarország Kft.- Aláírásgyűjtés a családon belüli erőszak önálló törvényi tényállására emelésének parlamenti napirendre tűzéséért
- E.ON Hungária Csoport- E.ON Családi Foci Program
- Erste Bank Hungary Zrt.- good.be Social Enterprise Financing Program / Romani Design
- JOBGROUP- REHABJOB
- KÜRT Információbiztonsági és Adatmentő Zrt.- Hátrányos Helyzetűek Oktatása Program
- Magyar Cetelem Bank Zrt.- Cetelem Zöldsuli Program
- Mars Magyarország- Pedigree Örökbefogadási Program
- METRO Kereskedelmi Kft.- Express kiszállítás az áruházból a rászorulókig
- MOL Nyrt.- MOL Tehetségtámogató Program 2011
- PwC Magyarország – „Másokról szól” társadalmi felelősségvállalási pályázat
- Raiffeisen Bank Zrt.- Önkéntes fiatalok akcióban
- Tchibo Budapest Kft.- Tchibo – Kávészünet Trendhagyó Irodalomóra Program
- UPC Magyarország Kft.- Kattints rá, Nagyi! – Országos képzési program az időskorúak internethasználatáért
- Vodafone Magyarország Zrt.- Vodafone a nők biztonságáért
A MAF Társadalmi Befektetések Díj pályázat díjátadó gálájára a MAF „Partnerség.Hatás.Innováció. 2012 konferenciájának záró programjaként kerül sor 2012. október 4-én.
A döntőbe jutott programok részletes listája a MAF weboldalán tekinthető meg.
Partnerség. Hatás. Innováció. 2012 konferencia
A Magyar Adományozói Fórum október 4-én rendezi meg a Partnerség. Hatás. Innováció. 2012 konferenciát, amelynek fővédnöke Balog Zoltán, Emberi Erőforrások Miniszter.
A hazai vállalatokat és non-profit szervezeteket tömörítő Magyar Adományozói Fórum konferenciája az egyetlen olyan szakmai rendezvény hazánkban, amely a társadalmi befektetéseket állítja középpontba.
Az idei konferencia alkalmával az üzleti, a non-profit és állami szektor támogatások iránt elkötelezett szakemberei a vállalatok és a civil szféra együttműködésének kérdéseit, valamint a vállalati önkéntesség jelenlegi gyakorlatát és lehetőségeit vitatják meg a kerekasztal beszélgetések és az előadások során.
A konferencia főbb témái:
- Milyenek a vállalatok és a civil szervezetek együttműködésének jellemzői? – A MAF 2012 tavaszán végzett kutatási eredményeinek bemutatása.
- Win-win – Miként alakítsunk ki sikeres és eredményes vállalati-civil partnerséget?
- Hogyan hitelesíthető a felelős vállalati támogatási gyakorlat? – Bemutatkozik MAF Felelős Támogató védjegy.
- Változásmenedzsment. – Nagyvállalati tapasztalatok a társadalmi befektetések fejlesztése terén 2012-ben.
- Elkötelezettség, bevonás, elismerés – a vállalati önkéntesség stratégiai kérdései motivációs szemszögből.
- Vállalati önkéntesség a társadalmi befektetések tükrében.
A konferencia részletes programja és a jelentkezéssel kapcsolatos információk a Magyar Adományozói Fórum weboldalán olvashatók.
Forrás: donorsforum.hu